Immigration and Employment Services

Dlaczego Kanada?

polowaniach na „grubego zwierza” (ze strzelbą lub kamerą), w wędkarstwie itd. Na pewno jest wspaniały dla osób w średnim wieku, szukających stabilizacji i możliwości zabezpieczeń w postaci zaplecza materialnego, wygodnego domu, domku letniskowego, dobrego samochodu, jachtu. Jest doskonały dla emerytów odcinających „kuponiki” zyskane przez okres aktywnego życia, mogących zwiedzać nie tylko spokojną dostatnią Kanadę, ale także z łatwością poruszać się po Stanach Zjednoczonych i dalej, po Ameryce Środkowej i Południowej. W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że do dużej ilości krajów świata Kanadyjczycy nie potrzebują wiz i są w nich bardzo mile widziani.

WSZYSCY stali mieszkańcy Kanady, bez względu na wiek, cieszą się doskonałym zabezpieczeniem socjalnym oraz opieką zdrowotną. Szkolnictwo do średniego włącznie jest bezpłatne, za wyjątkiem szkół prywatnych. Lecznictwo jest objęte powszechnym ubezpieczeniem.

Ponadto Kanada, to olbrzymia przestrzeń do życia o zróżnicowanym klimacie; od ciepłego poczynając, przez umiarkowany, na arktycznym kończąc. Jest to drugi co do wielkości kraj świata pod względem powierzchni, a przy tym z liczbą ludności w 2007 roku niewiele przekraczającą 32 miliony.

Ponadto Kanada, to olbrzymia przestrzeń do życia o

zróżnicowanym klimacie; od ciepłego poczynając, przez umiarkowany, na arktycznym kończąc. Jest to drugi co do wielkości kraj świata pod względem powierzchni, a przy tym z liczbą ludności w 2007 roku niewiele przekraczającą 32 miliony. Owszem dzisiaj duża, północna część kraju jest bardzo trudna do zamieszkania, ale tych „nadających się” obszarów jest nieporównywalnie więcej w stosunku do wielu innych krajów. Ziemia kanadyjska obfituje w liczne bogactwa naturalne. Posiada wielkie złoża diamentów wydobywanych odkrywkowo, wielkie złoża ropy naftowej, gazu ziemniego, wiele innych bogactw naturalnych, jak węgiel, uran i wspaniałe, jeszcze nieskażone środowisko naturalne, którego kapitalnym bogactwem są przede wszystkim niespotykane w innym kraju duże zbiorniki słodkiej wody. Kanada należy do grupy siedmiu krajów przodujących gospodarczo. Od wielu lat utrzymuje świetny rozwój ekonomiczny i ma w tym temacie dalsze bardzo dobre prognozy na długą przyszłość.

Przy wszystkich bogactwach naturalnych dobrem najwyższym Kanady jest człowiek. I nie jest to tylko nadęty frazes, jakich wiele w całym świecie, ale bardzo dobrze rozumiana i mająca zastosowanie w praktyce prawda. Traktowanie poważnie takiego podejścia czyni z tego kraju najlepsze, najciekawsze, najbezpieczniejsze miejsce do życia.

Galeria zdjęć

strona 1 2 3

Pic 2
Pic 1